BÜSE
B-Racing
Tekstiljakke
Art. No. 212348
Vigtige henvisninger
Tøjstørrelser - Pullover, jakker, kåber osv.
VUP
1.716,01 kr. 2
1.544,44 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
B-Racing Tekstiljakke
Med B-Racing Pro-jakken har Büse bragt en værdig efterfølger til den velkendte B-Racing-jakke på markedet. Den er blevet en tand mere sporty, og det ekstra refleksmateriale foran, bagpå og på ærmerne gør den nu endnu mere sikker.
Komfort/udstyr:
- Åndingsaktiv, vind- og vandtæt med HUMAX-membranen
- AirVents foran og i ryggen
- Power-stretch ved albue, skulder og jakkens sømkant, 500D specialstof, 100 % polyamid
- Højtsluttende, blød komfortkrave
- Skulderskåle med metalindlæg
- Forbindelseslynlås hele vejen rundt
- Vidderegulering ved ærmer
- 2 ikke-vandtætte yderlommer
- 1 inderlomme, vandtæt
Beskyttelse:
- Udtagelige beskyttere på skuldre og albuer
- Sikkerhedssømme iht. ISO 4916 på styrtpositioner
- 3M Scotchlite-refleksmateriale
- Valgfrit: SUPER SHIELD-rygbeskytter (20019035 resp. 20019210) mulig som tillægsudstyr
Materiale:
- 500D specialstof, 100 % polyamid
- Materialeforstærkning af Hitena-stof på skuldrene, 100 % polyamid
- Permanent netinderfor, 100 % polyester
Manufacturer: Heino Büse MX Import GmbH | Vennstr. 14 | 52159 Roetgen | Deutschland | info@buese.com
Oplysninger om producent: BÜSE
Denne grundsætning fra Heino Büse, mange gange tysk og europæisk Endoro-mester og samlet vinder af Sixdays "Isle of Man" i 1975, udgør grundlaget for alle produkter fra udviklingslaboratorierne i Aachen. I mere end 25 år har motorcykelførere påskønnet den omhyggeligt udviklede motorcykelbeklædning. De ved, at her indgår den mangeårigt succesfulde racerkørers viden direkte i udstyringen af de førsteklasses produkter. Mærket Büse står for optimal bærekomfort, udsøgte materialer, innovativt design og sikkerhed på højeste niveau.
Oplysninger
Motorcykeltøj skal "hvis uheldet er ude" beskytte brugeren så godt som muligt.
Hvis man glider henover rå asfalt, nytter slidstærkt overmateriale kun noget, hvis sømmene også kan holde til denne belastning. Derfor er de sikkerhedsrelevante søm i mange Louis-produkter fremstillet i overensstemmelse med ISO-standarden 4916, dvs. med en synlig og en skjult søm. På den måde garanteres det også, at materialet holdes sammen, selvom de synlige søm er revet op på grund af gnidning.
Oplysninger
Egenskaber
Produktegenskaber
- Country of manufacture: Pakistan
- non waterproof outside pockets: ergonomisk
- Certification: PSA-VO (EU) 2016/425
- outer shell: 500D Polyamid
- reinforcement: HITENA
- Klimamembran: HUMAX klimamembran
- permanent lining: 100 % PES netfor
- removable lining: uden
- non waterproof outside pockets: 2
- additional feature: Elastisk materiale, delvist
- removable protectors: Skuldre og albuer
- protector pockets prepared for: Rygbeskytter
- width adjustment: Ærme
- Refleksmateriale: 3M ScotchliteTM
Oversigt over produktegenskaber
- breathable
- vandtæt
- water repellent
- temperature regulation material
- comfort collar with soft edge
- windproof
- inside pocket(s)
- high closure collar
- ventilation system
- all-round connecting zipper
- ISO 4916 safety seams at impact points
- stretchable applications
Dummy Text
Dokumenter
Kundeanmeldelser (28)
Skriv en anmeldelse af B-Racing
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering