BÜSE
Storm
Tekstilbukser Til Damer
Art. No. 211799
Vigtige henvisninger
Tøjstørrelser - Bukser
VUP
2.238,38 kr. 2
2.007,04 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
Storm Tekstilbukser Til Damer
Hvis du tager på tur med Storm, kommer du ikke til at kede dig. Få Büse *Storm* tekstilbukserne med 3-lags Humax-laminat klimamembran, store cargo-lommer og udtageligt termofor. De er fleksible, lette og komfortable, og du er godt rustet til alle vejrforhold. Og til en rigtig god pris.
Sammen med Büse *Storm* 3-lags laminatjakke (213102 dame og 213103 herre) er det en fantastisk turdragt.
Komfort/egenskaber:
Sammen med Büse *Storm* 3-lags laminatjakke (213102 dame og 213103 herre) er det en fantastisk turdragt.
Komfort/egenskaber:
- åndbar, vind- og vandtæt takket være fleksibel 3-lags laminat Humax klimamembran
- udtageligt termofor, 100 % polyester
- Velcrolukning i taljen og forneden til justering af vidden
- AirVents på lårene
- Harmonika-stretch ved knæ og sæde
- Elastisk materiale i lysken og på knæhaserne, 92 % polyamid, 8 % elastan
- Skridsikkert materiale på sædet
- forbindelseslynlås hele vejen rundt
- 2 vandtætte cargo-lommer
- 2 ikke-vandtætte forlommer
- Klasse A certificeret i henhold til EN 17092:2020
- aftagelige SAS-TEC Level2-beskyttere i henhold til EN 1621-1:2012 ved knæene
- 3-fold højdejusterbare knæbeskyttere
- Reflekstryk på sidelommernes klapper
- valgfrit: SUPER SHELD hoftebeskyttere (20019197) kan eftermonteres
- Polyesterstof, 100 % polyester
- Materialeforstærkning af Cordura Ripstop, 100 % polyamid
- permanent meshfor, 100 % polyester
Manufacturer: Heino Büse MX Import GmbH | Vennstr. 14 | 52159 Roetgen | Deutschland | info@buese.com
Oplysninger om producent: BÜSE
Denne grundsætning fra Heino Büse, mange gange tysk og europæisk Endoro-mester og samlet vinder af Sixdays "Isle of Man" i 1975, udgør grundlaget for alle produkter fra udviklingslaboratorierne i Aachen. I mere end 25 år har motorcykelførere påskønnet den omhyggeligt udviklede motorcykelbeklædning. De ved, at her indgår den mangeårigt succesfulde racerkørers viden direkte i udstyringen af de førsteklasses produkter. Mærket Büse står for optimal bærekomfort, udsøgte materialer, innovativt design og sikkerhed på højeste niveau.
Egenskaber
Produktegenskaber
- removable protectors: ved knæene i henhold til EN: 1621-1:2012, niveau 2
- removable lining: 100 % PES taft, vatteret
- Country of manufacture: Pakistan
- suspenders: uden
- Klimamembran: 3-lags laminat
- knee sliders: uden
- reinforcement: Ripstop
- non waterproof outside pockets: 2
- knee sliders: regular / mellem taljemål
- permanent lining: 100 % PES netfor
- protector pockets prepared for: Hoftebeskyttere
- Certification: EN 17092:2020
- Refleksmateriale: Reflekterende kantebånd
- waterproof outside pockets: 2
- width adjustment: linning og ankler
- additional feature: uden
- outer shell: 100 % polyester
Oversigt over produktegenskaber
- non-slip material on seat
- breathable
- height-adjustable knee protector
- stretchable application
- thermo insulation
- all-round connection zipper
- vandtæt
- windproof
Dummy Text
Dokumenter
Kundeanmeldelser
Skriv en anmeldelse af Storm
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering