HAZET
Lufttømningspistol
Art. No. 10062421
Vigtige henvisninger
VUP
180,30 kr. 2
131,27 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
Lufttømningspistol
En Hazet blæsepistol er absolut umagen værd for hurtigt at fjerne spåner eller andre fremmedlegemer, især på svært tilgængelige steder. Forudsat at du også har en trykluftforbindelse, som du kan bruge til Hazet-pistolen. For eksempel kan trykluft bruges til blot at blæse eventuelt resterende vand af motorcyklen efter vask. Eller du blæser din karburator ud for at rense den. Med Hazet blæsepistolen udføres et sådant arbejde på ingen tid overhovedet.
- Standardmundstykke
- Blæserør og stålaksel
- Ø 8 mm bøjet rør
- 2003/10/CE Max 85 dB
- OSHA 1910,95 (b) Max 90 dB 8 timer
- Anvendelse på maskiner, i værksteder, i træbearbejdning, hobbyværksteder
- Håndter, udløs og ventil af Acetatplast Nitriltætninger
- og O-ringe
- Hærdet fjederstål fjeder
- Lufttilslutning Indløb: 1/4" (12,91 mm)
- hun Hankobling: 7,2 nominel størrelse (inklusive)
- Min. arbejdstryk (bar): 6
- Maks. arbejdstryk (bar ): 16 bar
- Dimensioner / længde: 247 mm
- Egenvægt (kg): 0,1 kg
- Temperaturområde: -10°C - 80°C
- Lydtryksniveau (ved driftstryk): 84 dB(A) Lp A
- Luftbehov [l/min] : 290 l/min (4,8 l/sek.)
Manufacturer: Hazet-Werk Hermann Zerver | Postach 100461 | 42804 Remscheid | Germany | +49 21917920 | info@hazet.de | www.hazet.de
Oplysninger om producent: HAZET
HAZET er en af de mest velrenommerede blandt de store værktøjsproducenter fra Remscheid. Og én af de mest traditionsrige: Firmaet HAZET har eksisteret siden 1868. Den lille smedje har siden dengang udviklet sig til en højt påskønnet virksomhed, der er kendt for sin produktkvalitet verden over, og som stadig primært producerer alt i Tyskland. Ud af det næsten grænseløse sortiment tilbyder vi hos Louis et lille, men fint udvalg: fra præcisionssøgerbladet over ringgaffelnøgler med og uden skraldefunktion og prisbelønnede momentnøgler til flaskeåbnere til fyraftensbajeren. Og forresten: Navnet HAZET henviser til firmagrundlæggerens initialer: Hermann Zerver (ha+z).
Dokumenter
Kundeanmeldelse (1)
Skriv en anmeldelse af Lufttømningspistol
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering