HJC
i71 Peka MC3HSF
Art. No. 217455
Vigtige henvisninger
Tøjstørrelser - Hjelme
VUP
2.014,13 kr. 2
1.268,41 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
i71 Peka MC3HSF
i71 sætter nye standarder for en sportstouring-model med sit nye slanke design. Hjelmen er fremstillet af avanceret polycarbonat og har nu 3 yderskaller og 6 tilgængelige størrelser for at optimere vægt og komfort for køreren. Den omplacerede øvre ventilationsåbning og den udvidede hageåbning giver bedre luftgennemstrømning og ventilation. Visiret og solskærmen er også nye på i71. HJ-38 Pinlock-visiret har et nyt push-slide lukkesystem, der giver øget sikkerhed og samtidig er let at betjene, selv når man har handsker på. Den nye solskærm (HJ-V12) giver føreren mulighed for at justere solskærmen fremad i 3 positioner (op til 10 mm) for at sikre ideel beskyttelse af solskærmen. i71 er også kompatibel med anden generation af Smart HJC Bluetooth-systemer.
- Visir: klart, med Pinlock anti-tåge inderlins
- Solskærm: integreret, tonet
- Materiale: polycarbonat
- Størrelser på hjelmskallen: 3
- Fastgørelseselement: Ratchetfastgørelseselement
- Vægt: ca. 1.700 g
- Foring: komfortforing, helt aftagelig og vaskbar
- Ventilation: justerbare indsugningsåbninger i hagen og i det øverste hovedområde samt udluftning bag på hovedet
- Andet: omfatter vind- og åndedrætsafvisere
- test: ECE 22.06
Manufacturer: HJC EUROPE S.A.R.L. | 1 Rue Benjamin Silliman Jr. | 67116 Reichstett | Frankreich | contact@hjc-europe.com
Oplysninger om producent: HJC
Siden sin grundlæggelse i 1971 har HJC produceret hjelme til motorcykelførere - og intet andet. Måske er det denne koncentration om et produkt, som har ført til den verdensomspændende succes af mærket. Måske gør det højmoderne forskningscentrum med egen vindtunnel forskellen. Helt sikkert spiller også det flotte design og den høje forarbejdningskvalitet en rolle. I hvert fald er den koreanske virksomhed i dag en af de største hjelmproducenter i verden. Den bedste projektlinje HJC RPHA kan måle sig med de bedste hjelme på planeten. Og det ved et fremragende forhold mellem pris og ydelse.
Egenskaber
Produktegenskaber
- Lining: Komfort-inderfor
- additional features: 3 forskellige skalstørrelser
- Visor: gennemsigtig, antidug med Pinlock
- weight approx: 1700
- fastener: Spændelukning
- helmet shell sizes: 3
- type of helmet: Integralhjelm
- shell material: Polycarbonat
- certificates: ECE 22.06
- Country of manufacture: Vietnam
Dummy Text
Dokumenter
Kundeanmeldelser (29)
Skriv en anmeldelse af i71 Peka MC3HSF
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering