Nexx
X.Com 3 Kommunikationssystem
X.WED3/Y.100/R
Art. No. 20017820
Vigtige henvisninger
VUP
1.343,18 kr. 2
1.078,26 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
X.Com 3 Kommunikationssystem X.WED3/Y.100/R
Kommunikationssystem, kompatibelt med følgende Nexx-hjelme:
- X.WED3
- X.WST3
- Y.100R
- Y.100
Manufacturer: Nexxpro | SA Zona Industrial de Amoreira da Gândara 11 | 370-011 Anadia | Portugal | nexx@nexxpro.com
DPA Registreringsnummer: CVR 301232547
Oplysninger om producent: Nexx
Motorcykelhjelme med lav vægt, karbon-kevlar-skal i tre størrelser, komfortudstyr, innovativt design og et elegant look - det lyder meget dyrt, men det er det ikke! Hjelmene fra den unge producent NexxPro Ltd. fra Portugal overbeviser med sit fremragende pris-ydelses-forhold. Med hensyn til produktionskvaliteten kan Nexx sagtens matche de helt store leverandører i branchen. Særligt de cool jethjelme fra Nexx er meget populære i motorcykelmiljøet.
Egenskaber
Produktegenskaber
- User interface: 4 taster
- Mounting: Forberedning i hjelm
- Bluetooth specification: Bluetooth 5.1
- Smartphone app for easy operation: iOS og Android
- Intercom conferencing (Bluetooth): Op til 4 deltagere
- Intercom toggling mode (Bluetooth): Op til 4 deltagere
- Maximum talk time: 13 timer
- Microphone types: Kabelmikrofon inkluderet
- Weather protection: vandtæt
- Maximum standby time: 5 dage
Oversigt over produktegenskaber
- Audio Video Remote Control Profile (AVRCP)
- Music sharing with passenger
- Automatic volume adjustement
- Optional handlebar remote control
- Bike-to-bike intercom
- Driver to passenger intercom
- Hands-Free Profile (HFP)
- Mobile Phone Connectivity
- Headset Profile
- Spoke status announcements
- MP3-Connectivity (wireless via A2DP)
- Sat nav connectivity
- RDS radio
- Software Updates
- Voice controlled (VOX) intercom connection
- Voice controlled phonecall acceptance/denial
- Universal intercom with different brands
- Connection with two mobile phones
- Full-Duplex (intercom)
Dummy Text
Dokumenter
Kundeanmeldelser (6)
Skriv en anmeldelse af X.Com 3 Kommunikationssystem
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering