Riding Culture
Cargo
0
Art. No. 211738
Vigtige henvisninger
Tøjstørrelser - Bukser
VUP
1.858,17 kr. 2
fra 1.634,29 kr. 1
Du har lagt følgende varer i indkøbskurven:
Beskrivelse
Cargo
Fordelene ved cargobukser er indlysende: komfort, mange lommer og et cool look. Men Riding Culture *Cargo* kan endnu mere! For de er certificeret som motorcykelbukser (AA). Ekstraflade knæ- og hoftebeskyttere, sikkerhedssømme, masser af komfort og slidstyrke takket være det anvendte denim-dyneema stretchmix-materiale og syv lommer - hvilket fantastisk koncept.
Komfort og udstyr:
Komfort og udstyr:
- 7 yderlommer, herunder 2 cargolommer i siden
- inklusive ekstraflade ImpacTec knæ- og hoftebeskyttere
- højdejusterbare knæbeskyttere
- sikkerhedssømme iht. ISO 4916 ved styrtpositionerne
- denim-dyneema stretchmix, 80% bomuld, 13% polyamid, 6% dyneema, 1% elastan
Manufacturer: THE ROKKER COMPANY AG | Industriestrasse 64 | 9443 Widnau | Schweiz| info@therokkercompany.com
Oplysninger om producent: Riding Culture
Riding Culture, mærket for stilfulde og slidstærke motorcykeljeans, eksklusivt hos Louis.
Fyrene fra THE ROKKER COMPANY har med Riding Culture lanceret et nyt mærke, hvorved de forskellige kørselsstile forenes. Den unge fremtoning af Riding Culture giver en ide om, at produkterne godt nok oprindeligt blev udviklet til motorcykelkørsel, men på grund af den suveræne bærekomfort også kan bruges til mange flere aktiviteter og action-sportstyper og egentligt alle steder, hvor øget slidbeskyttelse og lang holdbarhed er efterspurgt.
De materialer, der bruges til Riding Culture-motorcykeljeans, er enormt lette og kan ikke skelnes fra mere normale dagligdagsjeans. Og på trods af den lave vægt og den behagelige bærekomfort opfylder bukserne de højeste sikkerhedsstandarder for motorcykelførere og oven i købet til en fair pris.
Egenskaber
Produktegenskaber
- Certification: EN 17092:2020
- Klasse: AA
- outer shell: 80 % bomuld, 13 % polyamid, 6 % Dyneema, 1 % elastan
- reinforcement: uden
- Klimamembran: uden
- permanent lining: uden
- removable lining: uden
- additional feature: uden
- width adjustment: uden
- removable protectors: på hofte og knæ
- protector pockets prepared for: Hofte- og knæbeskyttere
- Refleksmateriale: uden
- non waterproof outside pockets: 7
- Country of manufacture: Pakistan
- knee sliders: casual
- knee sliders: uden
- suspenders: uden
Oversigt over produktegenskaber
- ISO 4916 safety seams at impact points
- height-adjustable knee protector
Dummy Text
Dokumenter
Kundeanmeldelser (3)
Skriv en anmeldelse af Cargo
Vilkår for brug
Her giver vi dig mulighed for at anmelde produkter købt hos Louis og offentliggøre dine oplevelser med dem.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
For at sikre, at din faktuelle og sandfærdige erfaringsrapport er til stor gavn for alle læsere, bedes du overholde følgende regler.
- Bedøm kun produkter, som du personligt har brugt til det tilsigtede formål.
- Begrund venligst din positive og negative kritik. Dette er den eneste måde, andre kunder kan drage fordel af, og vi kan forbedre produktet, hvis det er nødvendigt.
- Undlad venligst at kopiere indhold, der allerede er blevet offentliggjort andre steder. Din personlige oplevelse tæller her.
- Databeskyttelse: Skriv ikke dine egne eller tredjepartsadresser, telefonnumre, URLsr eller navne på tredjeparter (personer eller virksomheder) i din anmeldelse.
- Sammenlign ikke din produktanmeldelse med produktsortimenter fra tredjeparter. Uanset om du anmelder dem positivt eller negativt, ville du eller vi som operatør af denne online shop overtræde konkurrenceloven.
Fairplay: Følg venligst disse regler, så vi ikke behøver at forkorte din anmeldelse eller slette den helt.
Mange tak!
Din produktbedømmelse er blevet gemt. Den vil blive vist om et par minutter
Den forgående tekst vil gå tabt!
Vil du virkelig slette din text?
Alle varianter
Har du spørgsmål?
+500 mærker
2 års returret
Hurtig levering
Gratis returnering